LTX-2.3 Fast vs MiniMax H3
LTX-2.3 Fast og MiniMax H3 adskiller sig på 5 specifications - fra hvad hver enkelt koster til hvilke input det accepterer. Hver værdi nedenfor læses fra live modelkataloget, så det forbliver aktuelt som nye versioner skib.
MiniMax
MiniMax H3
Animate a first frame (with optional last frame) into a cinematic clip with native audio
Prøv nuSide om side specifikationer
Hvordan LTX-2.3 Fast og MiniMax H3 sammenlignes, når de anvendes til Første og sidste rammevideo.
| Specifikation | LTX-2.3 Fast | MiniMax H3 |
|---|---|---|
| Startpris | fra 6-kreditter per sekund | fra 20-kreditter per sekund |
| Versioner | Fast | Standard |
| Videoopløsning | 1080p, 1440p, 2160p | 1440p |
| Aspektforhold | 16:9, 9:16, auto | 16:9, 4:3, 1:1, 9:16, auto |
| Varighed | 6, 8, 10 | 5–10s |
| Tekstprompt | Ja | Ja |
| Start ramme | Ja | Ja |
| Slutramme | Ja | Ja |
| Referencebilleder | Ja | Ja |
Ofte stillede spørgsmål
- Hvad er forskellen mellem LTX-2.3 Fast og MiniMax H3?
- LTX-2.3 Fast og MiniMax H3 adskiller sig på 5 tracked specifications, der dækker pris, outputopløsning, varighedsgrænser og hvilke input hver enkelt accepterer. Begge er tilgængelige på ZOOOP for Første og sidste rammevideo, så du kan køre den samme prompt gennem hver og sammenligne resultaterne direkte.
- Er LTX-2.3 Fast eller MiniMax H3 billigere?
- LTX-2.3 Fast starter ved 6-kreditter mod 20 for MiniMax H3. Begge er startpriser: de endelige omkostningsskalaer med opløsning, varighed og eventuelle ekstra muligheder, du tænder på.
- Kan jeg bruge både LTX-2.3 Fast og MiniMax H3 på ZOOOP?
- Ja. En ZOOOP-konto giver dig både LTX-2.3 Fast og MiniMax H3 - plus alle andre modeller i kataloget - på de samme kreditter uden separat abonnement pr. Udbyder. Du kan skifte model midt i projektet og holde din prompt.
Flere sammenligninger
Grok Imagine V1.5 vs LTX-2.3 Fast
Første og sidste rammevideo
Grok Imagine vs LTX-2.3 Fast
Første og sidste rammevideo
Hailuo 02 vs LTX-2.3 Fast
Første og sidste rammevideo
Hailuo 2.3 Fast vs LTX-2.3 Fast
Første og sidste rammevideo
Hailuo 2.3 vs LTX-2.3 Fast
Første og sidste rammevideo
Happy Horse V1.1 vs LTX-2.3 Fast
Første og sidste rammevideo
Grok Imagine vs MiniMax H3
Første og sidste rammevideoTekst og henvisning til video
Hailuo 02 vs MiniMax H3
Første og sidste rammevideoTekst og henvisning til video
Hailuo 2.3 vs MiniMax H3
Første og sidste rammevideoTekst og henvisning til video
Happy Horse V1.1 vs MiniMax H3
Første og sidste rammevideoTekst og henvisning til video
Happy Horse vs MiniMax H3
Første og sidste rammevideoTekst og henvisning til video
Kling O1 vs MiniMax H3
Første og sidste rammevideoTekst og henvisning til video
Specifikationer læses fra det levende ZOOOP-modelkatalog og ændres, når udbydere sender nye versioner. Kredittal er startpriser - den endelige pris afhænger af opløsning, varighed og de valgmuligheder, du vælger.